3-6-9 ve Dahası; Evrenin Sırları 

Günümüze kadar yaşayan ünlü birçok bilim adamının başarıları kadar bir o kadar da garip takıntıları olduğunu biliyor muydunuz ? Örneğin Filozof ve matematik bilimcisi Pisagor vejetaryenliğin babasıdır ama baklagillerden de nefret edermiş hatta öğrencilerinin yemesini dahi yasaklamıştır. Bu bilim adamları arasında en sıra dışı takıntılardan birisine sahip olan Nikola TESLA’dır . Nikola Tesla’nın 3-6-9 sayılarına  karşı bir takıntısı vardır . Hatta söylentilere göre bir binaya girmeden önce binanın etrafında 3 kez dolanır binanın içine öyle girermiş .

İlk olarak Nikola Tesla’yı tanıyalım . Kendisi 10 Temmuz 1856 tarihinde şuan Sırbistan sınırları içinde kalan Similjan kasabasında dünyaya geldi. Papaz bir baba ve ev hanımı bir anneye sahipti . 5 çocuklu bir ailede büyüyen Tesla , abisini küçük yaşta kaybettiği için , yaşamı boyunca takıntılı davranışlar sergilemiştir . Babası , oğlunun kendi gibi papaz olmasını istemesine rağmen, annesinin desteği ile fizik ve matematik bilgisini ilerleten Tesla , Avusturya Prag Politeknik Üniversitesi’nin Graz’daki okulunda okudu . Buradaki eğitimini yarıda bırakarak, Prag Üniversitesi’nde eğitimini sürdürdü. Yabancı teknik yapıtları okuyabilmek için, orada, yabancı dil kursunu sürdürdü. Anadili olan Sırpça ve ailece bildikleri Almancaya ek olarak İngilizce, Fransızca ve İtalyancayı da öğrendi . Kişisel takıntıları ve asosyalliği nedeniyle üçüncü sınıfın ilk döneminden itibaren okulu bıraktı. Okulu bitirdiğini söylense de üniversite Tesla’nın mezun olmadığını ve okula 1878’in ilk döneminden sonra devam etmediğini bildirmiştir . Günümüzde kullandığımız bir çok teknolojik ürünü Nikola Tesla’ya borçluyuz hatta evlerimizde kullandığımız alternatif akım elektriğinde bir nevi mucididir.

3 , 6 ve 9 rakamlarının ihtişamını ve önemini bilseydiniz evrenin kapılarını açacak bir anahtarınız olurdu

– Nikola Tesla

Bu sözü sıradan bir insan söyleseydi pek fazla önemsenmezdi fakat zamanının çok ilerisinde yüzlerce patente sahip olan bir dâhi söylediğinde ise bu söz son derece önem kazanır. Peki Nikola Tesla bu sözü söylerken neye dayanıyordu hiç düşündünüz mü? Nikola Tesla gezegenimizin boğum noktalarını hesapladığında bu noktaların çoğu 3, 6 ve 9 sayılarıyla derin bağlantılı olduğunu fark etmişti. Tesla’nın inandığı şeye göre , doğa matematik dilini kullanarak bize bir şeyler anlatmaya çalışıyor ve genel olarak bu dilde 3-6-9 sayıları ile alakalı bir şeyler buluyordu. Belki de evren düşündüğümüzden daha basit bir dil kullanıyordur da biz fark edemediysek ? Belki de evrenin tüm sırları bu 3 sayıda gizlidir? Dediğimiz gibi Tesla zamanın çok ötesinde bir adamdı , belki de bu sayıların gizeminin gün yüzüne çıkmasının vakti gelmemiştir…

Yazan: Buğrahan SAĞDIÇ

Kaynak*

Kaynak**

YouTube Kanalımız

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here