3 Ay’da Boyda 3 cm Uzama

Boy uzunluğu günlük hayatta özgüven eksikliğine sebep olan en önenli faktör. En azından benim gibi düşünüyorsanız. Eğer bu yazıyı okuyorsanız sizde çaresiz durumda boyunuza 1-2 cm katmak isteyenlerdensiniz. Yaklaşık 2 yıldır boy uzatma ile ilgili her şeyi araştırmış, uygulamış ve deneyim sahibi olarak tüm bildiklerimi size aktaracağım.

Boy Nasıl Uzar?

Kemiklerin arasında bulunan plaklarda epifiz ve metafizlerde hücre artması ile boyda uzama olur.

Boy Uzaması Nelere Bağlıdır?

Boy uzamasında en önemli faktörlerden biri olan genetik özelliklerdir elbette fakat bu sizin canınızı hiç sıkmasın zoru nasıl başardığımı sizlere anlatacağım.

Genetik özellikler, beslenme, düzenli bir uyku ve hiç şüphesiz boy uzunluğunu etkileyen faktörlerdir.

Boy uzaması 18 yaşına kadar aktif ve 25 yaşına kadar pasif daha az uzar.

Kısacası 18 yaşından 25 yaşına kadar 1 veya 2 cm uzandığı görülmüş.

Şimdi size vereceğim yöntemler ile 3 ayda 3 cm boy uzunluğuna sahip olabilirsiniz ve devam ettiğiniz takdirde benim gibi 8 9 cm yi bulabilir. En önemli yardımcı faktör olarak hiç kaçınılmaz spor. Birçok egzersiz hareketleri denedim fakat etrafta dolaşan bir çok yalan haber yüzünden vaktimin çoğu gitti. Şimdi size en etkili egzersiz yöntemlerini vereceğim.

Egzersiz olarak günlük sadece 5 dk ip atlama, gerinme, yıldız hareketi ve yapabilirseniz faydasını göreceğiniz olan yoga. Bu hareketler en etkilileri. Belirlediğiniz uzun bir noktaya her gün zıplayarak boy uzunluğunuzu önemli etkileyen faktörlerden. (En işe yarayanı belirlenen bölgeye zıplamak)

Uyku düzenimiz gayet önemli fakat 7/24 uyuyacağımız anlamına gelmiyor. Gece 23.00 ve 3.00 arası uykuda olmamız boy için önemli olan faktörler arasında. Yatakta hangi pozisyonlar arasında mda yatacağımız ise çok önemli. Gün içinde hareketlerimizden dolayı boyda kısalma meydana geliyor bu yüzden yatakta yastıksız düz yatmanız boyunuzda ilk 10 dk içimde 5 mm uzama sağlayacak ve devamlılık ile devam edilirse boy uzamasına yardımcı ve hızlı uzamasına sebebiyet verecektir.

Beslenme ise bu 3 aylık süreçte sabah kahvaltıda vazgeçilmeziniz yumurta, yoğurt, peynir, soda olacak. Süt tüketimini günlük olarak tüketirseniz faydasını daha iyi göreceksiniz.

Doktorunuza danışarak aldığınız vitaminler yardımcı olacaktır.

Maalesef ki basketbol, voleybol gibi sporları yapmak boy uzatmıyor. Uzunlar oynuyor zaten. Çocukluktan itibaren oynayanlarda sadece az da olsa kemik gelişiminde katkısı olur. Eğer bu söylediklerimi 3 ay hiç ara vermeden devam ederseniz ise boyunuzda 3 cm ‘ye yakın uzama görülecektir. Genetik özelliklerinize bakarak zaten kısayım diye kaderinize boyun eğmeyin. Benim genetik boyumdan 11 cm daha uzunum ve daha devan ediyor. Sizde bu yöntemler ile boyunuza 3 cm ve fazlasını ekleyebilirsiniz. (Başarmak kafada başlar).

Yazan: Elif KIRMAN

YouTube Kanalımız

4 Comments

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here