Bilim Kadını Emily ile Aşk Üzerine

Bilim Kadını Emily ile Aşk Üzerine

İnsanoğlunun varoluşundan beri, aşk hep bir problemdir. Aşk nedir Emily?

Bu soruyu sorduğum da, uzaklara doğru dalarak gülümsüyor. Ah çocuğum, diye başladığı sözlerine, kendinden gayet emin bir ses tonuyla, ” Gerçeği duymak, çoğu insanın işine gelmeyecektir. Aşk, öyle ilk bakışta yakalanacak, kimya ile yoğrulmuş bir şey değildir. O ilk bakışta yakalanan cinsel dürtülerin ve hormonların yoğun olduğu zaman ki, ihtiyaçları giderme arzusudur. Ben bir kimya profesörü olarak kesinlikle bunu iddia ederim.

Gerçekten aşk, önce kişilerin aşık olmadan önce birbirlerini çok iyi tanımaları ile başlar. Kişiler birbirlerine, yalansız dolansız gerçek kişiliğini gösterirler. “Heyyy ben buyum” diye bağıran doğal ve yalın hale, “O halinle gel, bütün olalım. Sen benim öteki yarımsın.” diyebilmektir aşk.

Bu da zaman ister,sabır ister. Bu devreyi atlatmadan, kimse “aşık oldum” diyemez. Cinsel ihtiyaçlarımı, mükemmel karşıladım demek istiyorsa, o ayrı. Aşkın adını kullanıp, yazık etmeye kimsenin hakkı yok. (Kedi şeyini görüp yara sanırmış ya, kimileri aşkı öyle sanıyor.)

Aşk’ta, av ve avcı yoktur. İki muhteşem yıldızın bir araya gelip, daha iyi pırıldaması vardır. Eskiden erkekler ( insanlar demiyorum, çünkü insan olamadan erkek olmuşlardan bahsediyorum şuan.) sırf bir kadınla yatabilmek için ” aşığım, ölüyorum” gibi duygusal takılırlardı. Niçin diye sorgulardım hep, niçin?

Biz kadınlara da nazik olmayı öğretmişler, bu şekilde kalitenin belirlendiğini söyleyen toplum kurallarının aslında, bu erkeklerin egemenliğinde kurallaştığını, çok geç anladım. O buna aşk diyecek, bedenini kullanacak ve sen her koşulda, kadın olduğun için nazik olacaksın. Hayır, kocaman bir Hayır.

Kadın, ayağını vurarak ve çok kararlı bir şekilde, ” Heyyy pislik herif, bu beden benim ve sen beni 10 dakikalık zevkini gidermek için kandıramazsın.” diyebilmeli. Ama bu erkek tipleri, ” Tamam, seninle işim bitti, şimdi sessizce çık, git ki ben yeni kurbanlar bulabileyim.” isteyecektir. Sessizce çıkıp giden kadınlar varya, onlarda aslında bu erkek tiplerinin kadın versiyonlarıdır. Ciddiye bile alma o kadınları. Cinsiyete asla saygı duyma, saygı karaktere duyulur. Beni kandırıp, aşk adına söylemlerde bulunup yatmak isteyen erkeklerin suratında ki tokat izlerimi toplamış olsan, bu kaslarımın sebebini anlarsın çocuğum, diyerek kahkaha atıyor Emily.

Ve sevgili, sana çok teşekkür ederim. Önce bana dost olduğun sonra da yalansız dolansız sevdiğin için.

Sen beni bulduğunda ben, Avcı`nın öldüremediği ama çok kötü yaraladığı bir av olarak, toplumdan uzak yaşayabilirdim. Sen beni iyileştirdin. Çoğu insan, beni, klasik, sıkıcı bir kadın gibi görse de, sen, benim onurlu ve hak arayıcısı, yalansız yaşamayı seven bir kadın olduğumu gördün.

Pratikte de asla hiçbir ihtiyacım için ne kimseyi dolandırdım, ne yalan söyledim ne de aptal yerine koydum. Yok dediğim, umudumu kestiğim anda, Einstein`ın dediği gibi, evreni yöneten sevgi denilen enerji, seni bana gönderdi.

Aylarca bana yaşattığın, yaşatacağın, bu güzel duygular için ve kişiliğime saygı duyduğun, beni yeteneklerim doğrultusunda yönelttiğin için çok teşekkür ediyorum.

Geçmişinde bıraktığın hiçbir kadın hakkında olumsuz ve suçlayıcı konuşmadığın, sen SEN olduğun, önce insan sonra da erkek olduğun için de seni seviyorum.

Emily`nin yaşına gelirsek eğer, ellerinden tutup, hiç konuşmadan gözlerimle sana, tekrar teşekkür etmek ve bana yaşattığın bu muhteşem aşk için alnından öpmek isterim. Ne ekersek, o hakikatten bize geri geliyor. Kalite ekin, sevgi ekin. Kimseyi kullanmayın, kendinizi kullandırmayın.

Yazan: İ. Kaya

YouTube Kanalımız

Bilim Kadını Emily ile Aşk Üzerine

Tükenmez Kalem (Altın Yazar) hakkında 286 makale
Bilim sever, bilim yazarı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*