Genel Kültür Bilgileri 10

Genel Kültür Bilgileri 10

– Beynimiz 85 milyar nöron ve 180.000 kilometre lif içerir.

– Dünyanın en kısa ticari havayolu pisti sadece 400 metre uzunluğundaddır. Karayip, Hollanda adası Saba’da Juancho E. Yrrausquin Havaalanındadır.

– Afganistan’da araba plakanız da 39 rakamı varsa işiniz hiç kolay değil. Çünkü bu sayı Afgan batıl inanışlarına göre fuhuş ile bağlantılıdır ve lanetli olarak kabul edilir.

– Tütün endüstrisi, her yıl tütün ürünleri kullanmaktan ölen 8 milyon insanın yerini alacak gençleri, sosyal ağ pazarlama stratejileri ile yeni tütün tüketicilerine dönüştürmeyi hedefliyor.

– Seyahat etmek kalp krizi veya depresyon riskini azaltır.

– Kadınlar kendilerine verilen bir sırrı yaklaşık 47 saat 15 dakika hiç kimseye söylemeden içinde saklayabilirler.

Genel Kültür Bilgileri 10

– Bir bilgisayar simülasyonuna göre, 66 milyon yıl önce Meksika körfezine çarpan ve iklim çöküşüne sebep olan asteroitin tek başına bu yok oluştan sorumlu olmadığını gösteriyor. En büyük sebeplerden biri de asteroitin yeryüzüne çarpma açısının yok oluş zemini oluşturmaya çok elverişli olmasıydı.

– Arılar, eğer yaptıkları iş için asgari ücret alsalardı, yaptıkları bir kavanoz bal bal için 170 bin euro alırlardı. (Oran Almanya’daki asgari ücret baz alınarak alınarak hesaplanmıştır).

– Dünyanın en küçük kasabası Hırvatistan ‘da Hum kasabasıdır. Bu kasabada sadece 30 kişi yaşıyor.

– Kosta Rika’ da evlerin adresi olmadığından mektup yazarken, evin tam tarifini detaylı bir şekilde zarfa yazmak gerekiyor.

– Çikolata öğrenmeye yardımcı olur çünkü çikolatadaki enerji üzüm şekerinin aksine vücuda yavaşça salınır.

– Dünyada her iki saniye bir, bir kişi kalp krizi geçirir.

Çeviri: İ. KAYA 

Kaynak : Fakttauglich 

YouTube Kanalımız

Popüler Yazılar

Gökbilimciler Dünyanın Kesin Ölüm Tarihini Hesaplamayı Başardılar

Gökbilimciler Dünyanın Kesin Ölüm Tarihini Hesaplamayı Başardılar Bilim insanları çalışmalarında, gezegenlerin yapısı dışında, yaşanabilir bölgede geçirdikleri zaman ve oradan tekrar ayrıldıkları zamanla da ilgilenirler....

Güneşin 2,5 milyon katı parlaklığındaki Yıldız Kayboldu

Güneşin 2,5 milyon katı parlaklığındaki Yıldız Kayboldu Bilim insanları 2019 yılında Güneşin 2,5 milyon katı parlaklığındaki büyük kütleli bir yıldızın ortadan kaybolduğuna tanık olmuşlardı. Astrofizikçilerden oluşturulan...

Her Şeyi Değiştiren Teori – Genel Görelilik Teorisi

Her Şeyi Değiştiren Teori - Genel Görelilik Teorisi Merhabalar bugün tam 104 yıl önce 1916 yılında bir deha tarafından ortaya atılan bir teori hakkında konuşacağız. Genel...

Nikola Tesla ’nın 116 Yıl Sonra Ortaya Çıkan Röportajı!

Nikola Tesla’nın 116 Yıl Sonra Ortaya Çıkan Röportajı! Gazeteci: Bay Tesla, sizin için kozmik süreçlere karışan biri diyorlar. Sahiden siz kimsiniz? Tesla: Bu doğru bir soru,...

İlgili Yazılar

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

%d blogcu bunu beğendi: