Genel Kültür Bilgileri 16

Genel Kültür Bilgileri 3

Genel Kültür Bilgileri 16

Güneş tutulması neden olur? Çünkü güneş, ayın tam 400 katı büyüklüğünde olmasına rağmen , ay dünyaya güneşten 400 kat daha yakındır. Bundan dolayı ay, güneşi kapatabiliyor.

– Londra’daki Buckingham Sarayı, dünyanın en ünlü turistik yerlerinden biridir, ancak bu muhteşem mülkün bir zamanlar genelev olduğunu biliyor muydunuz?  Evet, doğru okudunuz gerçekten bir genelevdi!

– Burundan nefes aldığımızda, her zaman bir burun deliğinden diğerine göre daha fazla hava akışı olur.  Kabaca her 15 dakikada bir bu durum değişir.

– Dünyamızdaki en büyük canlı şey Hallimasch mantarıdır.  Bu devasa mantar, toprak altında bile yetişse dokuz kilometrekarelik bir alana yayılabilir.

– 2018 yılında 1,3 milyon dolar değerinde dünyanın en pahalı votkası çalındı ​​ve daha sonra bir şantiyede tekrar bulundu.

– Colorado’da 65 yaşındaki bir adam bir banka soydu ve aldığı bütün paraları yoldan geçenlere  “mutlu Noeller “ diyerek neşe içinde dağıttı.

Genel Kültür Bilgileri 16

– ABD’de doğum günü partileri, düğünler veya diğer etkinlikler için onur konuğu olarak lama ve alpaka kiralayabilirsiniz.

– Şeytan solucanı dünyanın kilometrelerce altında yaşıyor.  2011’den beri taksonomik adı Halicephalobus mephisto ve resmi olmayan “şeytan kurdu” dur. Sadece yarım milimetre uzunluğundadır.  Ama çok hücreli bir hayvandır ve bu nedenle kendi gibi bu kadar derinde yaşayanlarla karşılaştırıldığında bir dev boyutundadır.

– Hem Hitler hem de Napolyon’un sadece bir testisi vardı ve ikisi de savaşlarda Rusya’da karşı başarısız oldu.

– Yalnız bir multimilyoner, New Lakeland’daki lüks mülkünü paylaşabileceği 70 yaşına kadar on oda arkadaşı arıyor.

– Araştırmacılar Mars’ta oksijen keşfettiler ama kimse nereden geldiğini bilmiyor.

– Almanya ve Avusturya, küresel CO2 emisyonlarının yaklaşık% 2’sini oluşturmaktadır.  En çok emisyona sahip ilk sıradaki ülke % 27,5 ile Çin’dir.

– Eyfel Kulesi’nin rengi, kulenin daha büyük görünmesi için yukarı doğru açılacak şekilde boyanmıştır.

– Fransa’nın Paris şehrinde, ölen bir kişiyle evlenmek yasaldır.

– Şehre ölülerin gömülmesine izin verilmediğinden, San Francisco’da tek bir mezarlık yoktur.

– İnsan beyni kadar güçlü bir bilgisayar yapıldığında, saniyede 38.000 trilyon işlem gerçekleştirecek ve 3.584 terabayt sabit disk alanına sahip olacaktır.

– Fizikçiler yeni, beşinci bir doğa kuvveti bulduklarını iddia ediyorlar.

Çeviri: İ. KAYA 

Kaynak :Fakttauglich 

YouTube Kanalımız

Tükenmez Kalem (Altın Yazar) hakkında 286 makale
Bilim sever, bilim yazarı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*