Genel Kültür Bilgileri 8

Genel Kültür Bilgileri 8

– İnekler de yükseklik korkusuna sahiptir.

– Küresel ısınma, Alplerdeki buzulların hızla küçülmesine neden oldu. Yeni yapılan bir araştırmaya göre Alper, 2000 ile 2014 yılları arasında buz hacminin yaklaşık altıda birini kaybetti. Bu durumdan en çok etkilenen ise İsviçre Alpleridir.

– Meksika, vejetaryenler için yaşaması en zor yerlerden biridir. Çünkü Meksikalılar etsiz bir hayat, hayal bile edemezler. Ülkede her yıl kişi başı 63 kilogram et tüketilmelidir.

– Ördekler hem gündüz hem gece hayvanlarıdır. Gündüz sıcaklık fazla ise aktivitelerini geceye kaydırırlar ve genellikle hem suda hem de karada gözleri açık uyurlar.

– Son yılların modern arabalarında sadece birinde bile kullanılan kabloların uzunluğu 1 ila 3 kilometre uzunluğundadır.

Genel Kültür Bilgileri 8

– Yaşamın ilk yıllarında bir insanın çiftlikte büyümesi ve çiğ inek sütü içmesi, alerjik semptomlara karşı koruma sağlayabilir. Yeni yapılan bir araştırmaya göre, İnekler tarafından salgılanan bir protein, çiftliklerin korunması için çok önemlidir.

– Kırmızı tabakta yemek yemek kilo vermenize yardımcı olabilir. Çünkü kırmızı tabağın insanın iştahını azalttığı gözlemlenmiştir.

– Ölü Deniz’de neredeyse hiç güneş yanığı sorunuyla karşılaşmadan güneşlenebilirsiniz. Çünkü, güneş yanığını yalnızca kısa dalgalı UVB ışınları üretir ve Ölü Deniz üzerindeki atmosferde bu kısa dalgalı UVB ışınları çok iyi emilir.

– Kanada ismi küçük bir yanlış anlaşılmadan kaynaklandı. Yerliler Fransız kaşif Cartier’i “köy” anlamına gelen “kanata” larına davet ettiler. Cartier, tüm ulusu kast ettiğini düşündü ve ülkeyi bu şekilde adlandırdı.

– Bazı Ağaçkakan türleri ağaçları gagalarken o kadar hızlı hareket ederler ki bu saniyede 20 vuruşa denk gelir. Bu hareketleri tek tek çıplak gözle görülemez.

Çeviri: İ. KAYA 

Kaynak :Fakttauglich 

YouTube Kanalımız

Popüler Yazılar

Gökbilimciler Dünyanın Kesin Ölüm Tarihini Hesaplamayı Başardılar

Gökbilimciler Dünyanın Kesin Ölüm Tarihini Hesaplamayı Başardılar Bilim insanları çalışmalarında, gezegenlerin yapısı dışında, yaşanabilir bölgede geçirdikleri zaman ve oradan tekrar ayrıldıkları zamanla da ilgilenirler....

Güneşin 2,5 milyon katı parlaklığındaki Yıldız Kayboldu

Güneşin 2,5 milyon katı parlaklığındaki Yıldız Kayboldu Bilim insanları 2019 yılında Güneşin 2,5 milyon katı parlaklığındaki büyük kütleli bir yıldızın ortadan kaybolduğuna tanık olmuşlardı. Astrofizikçilerden oluşturulan...

Her Şeyi Değiştiren Teori – Genel Görelilik Teorisi

Her Şeyi Değiştiren Teori - Genel Görelilik Teorisi Merhabalar bugün tam 104 yıl önce 1916 yılında bir deha tarafından ortaya atılan bir teori hakkında konuşacağız. Genel...

Nikola Tesla ’nın 116 Yıl Sonra Ortaya Çıkan Röportajı!

Nikola Tesla’nın 116 Yıl Sonra Ortaya Çıkan Röportajı! Gazeteci: Bay Tesla, sizin için kozmik süreçlere karışan biri diyorlar. Sahiden siz kimsiniz? Tesla: Bu doğru bir soru,...

İlgili Yazılar

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

%d blogcu bunu beğendi: