Genel Kültür Bilgileri 8

Genel Kültür Bilgileri 3

Genel Kültür Bilgileri 8

– İnekler de yükseklik korkusuna sahiptir.

– Küresel ısınma, Alplerdeki buzulların hızla küçülmesine neden oldu. Yeni yapılan bir araştırmaya göre Alper, 2000 ile 2014 yılları arasında buz hacminin yaklaşık altıda birini kaybetti. Bu durumdan en çok etkilenen ise İsviçre Alpleridir.

– Meksika, vejetaryenler için yaşaması en zor yerlerden biridir. Çünkü Meksikalılar etsiz bir hayat, hayal bile edemezler. Ülkede her yıl kişi başı 63 kilogram et tüketilmelidir.

– Ördekler hem gündüz hem gece hayvanlarıdır. Gündüz sıcaklık fazla ise aktivitelerini geceye kaydırırlar ve genellikle hem suda hem de karada gözleri açık uyurlar.

– Son yılların modern arabalarında sadece birinde bile kullanılan kabloların uzunluğu 1 ila 3 kilometre uzunluğundadır.

Genel Kültür Bilgileri 8

– Yaşamın ilk yıllarında bir insanın çiftlikte büyümesi ve çiğ inek sütü içmesi, alerjik semptomlara karşı koruma sağlayabilir. Yeni yapılan bir araştırmaya göre, İnekler tarafından salgılanan bir protein, çiftliklerin korunması için çok önemlidir.

– Kırmızı tabakta yemek yemek kilo vermenize yardımcı olabilir. Çünkü kırmızı tabağın insanın iştahını azalttığı gözlemlenmiştir.

– Ölü Deniz’de neredeyse hiç güneş yanığı sorunuyla karşılaşmadan güneşlenebilirsiniz. Çünkü, güneş yanığını yalnızca kısa dalgalı UVB ışınları üretir ve Ölü Deniz üzerindeki atmosferde bu kısa dalgalı UVB ışınları çok iyi emilir.

– Kanada ismi küçük bir yanlış anlaşılmadan kaynaklandı. Yerliler Fransız kaşif Cartier’i “köy” anlamına gelen “kanata” larına davet ettiler. Cartier, tüm ulusu kast ettiğini düşündü ve ülkeyi bu şekilde adlandırdı.

– Bazı Ağaçkakan türleri ağaçları gagalarken o kadar hızlı hareket ederler ki bu saniyede 20 vuruşa denk gelir. Bu hareketleri tek tek çıplak gözle görülemez.

Çeviri: İ. KAYA 

Kaynak :Fakttauglich 

YouTube Kanalımız

Tükenmez Kalem (Altın Yazar) hakkında 286 makale
Bilim sever, bilim yazarı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*