Daha Fazlası

  Gökten İnen Elliler Anunakiler Kimler ?

  Gökten İnen Elliler Anunakiler Kimler ?

  Gündem bu kadar uzay, astronomi konuları  ile meşgulken bu hafta sizi biraz geriye antik uzaylılara, insanlığın ataları olarakta tabir edilen bazılarınızın belki ilk defa duyacağı, hadi canım diyeceği Anunnakilere götürmek istiyorum. öncelikle söyleyeyim durum biraz sofistike 🙂

  Sümercede ” Gökyüzünden dünyaya gelenler ” anlamına da gelen Anunnakileri ilk ortaya atan isim Azerbaycanlı Zecharia Sitchin’ dir. Newyork’ da yaşamış “Dünya Tarihçesi ” adlı kitap serisiyle tanınmış yahudi asıllı bir bilim insanı olan Sitchin aynı zamanda çivi yazısı dışında bilinmeyen ” Ölü diller ” konusunda çalışmalar yapan bir sümerologdur.

  Günümüzde Sümerlilere ait bir buçuk milyon kil tablet mevcut Sitchin çevirdiği tabletlerden yola çıkarak kitaplarında Anunakilere ait bazı teoriler ortaya koymuştur.

  insanlık uzaydan bi haberken sümerliler gezegenleri dizilimlerini biliyorlardı
  Gökten İnen Elliler Anunakiler Kimler ?

  Bu teoriye göre Nibiru gezegeninden( günümüzün insanlarınca 9. gezegen, planetX, planet 9, kayıp gezegen de adı verilen) dünyamıza geldikleri yönünde bu gezegen eliptik bir yörüngeye sahip ve her 3600 yılda bir güneş sistemimize girip dünyanın yakınından geçiyor. Sitchin Gezegendeki üstün özelliklere sahip üstün varlıklar dünyaya inip, dünyada kaldıkları süre içinde bazı kadim bilgileri insanlığa aktarıp uygarlaştırdıklarını yorumlamıştır. Sümerlilerin ve onlardan sonra gelen mısırlıların kültür seviyelerinin yerli halkın çok üzerinde olması ve o devasa mısır piramitlerinin nasıl yapıldığı bilim çevrelerince hep merak konusu olmuştur.

  Sümerliler 6000 yıl önce Dicle ve Fırat nehirleri arasında yer alan Mezopotamya’nın güneyine yerleşip, orada büyük bir uygarlık kurarak, yaklaşık 2000 yıl varlıklarını korumuşlar. Genel kanı uygarlığın sümerlilerle başladığı yönündedir.

  600 yıl önce astronot kıyafetlerini nasıl biliyorlardı ?
  600 yıl önce astronot kıyafetlerini nasıl biliyorlardı ?

  Uygarlık sümerlilerle başlamıştır. çünkü; ilk tekerleğin icadı, ilk yazı, ilk atasözleri deyişleri, ilk kütüphane ilk edebi eserler, ilk çiftçi takvimi, ilk meclis, ilk kanunlar, ilk tarihçi, ilk okul binaları, taban altmışlık sayı sistemi, matematiğin temelini oluşturan dört işlem, ilk geometri bilgileri, ilaçların birleşimi ve hazırlanışı kitaba dökülmesi, kozmogoni, kozmoloji, gök bilimini bulmaları ve onu kullanmaları oldukça etkileyicidir.

  Peki Anunnakiler Dünya’ya Niçin Geldiler ?

  Gökten İnen Elliler Anunakiler Kimler ?

  Gezegenlerinin atmosferinde oluşan zararı onarmak için altına ihtiyaçları vardı ve dünya’ da bolca mevcut olan altınları çıkarmak için gelirler. Nibira gezegeninden işçi olarak çalıştırılmak için 50 dev gönderilir.

  Bu devler bir süre dünya da kalarak altın çıkarırlar. Çıkarılan altınları gezegenlerine götürüp, öğüterek nanozerrecik haline getirip ciltlerine sürüp ve radyasyondan korunmak için atmosferlerine püskürtüyorlardı. bir zaman sonra çalışmaktan yorulan bu devler, insana kendi genetiklerini yükleyip köle olarak çalıştırmaya başlarlar . Bazende bu insanlarla ilişki yaşıyorlardı. Kan grublarında ki RH( – ), Beyaz ten, mavi göz geni, bazı kraliyet soyları  gen mühendisleri, bilim insanları, tarihçiler bu ırklardan gelmiş olabileceği  kanaatindelerdir.

  Artık görevi biten Anunnakiler Dünya’ dan ayrılırken insanlığa bazı bilgileri öğretip giderler.

  Dünya çapında bugün  bir çok yazar tarafından Anunakilerin dünyaya gelmiş olduğuyla ilgili sayısız kaynak toplandı ve ara arada dünyaya gelerek insanlığı gözlemlediği konusunda da kanı çok, yazımı okuduğunuz için  teşekkür ediyorum.

  sorgulanmayan bir gün boşa harcanmış demektir. Her bilgi bir puzzle tanesi gibidir. Gerçek resmi görebilmek için sabırla bolca okumak sorgulamak gerekir 🙂

  Yazan: Damla Buket TAŞ

  Kaynak*

  Kaynak**

  Kaynak***

  YouTube Kanalımız

  Damla Buket Taş (Bronz Yazar)
  Marmara Üniversitesi - Anadolu Üniversitesi Maliye

  Popüler Yazılar

  İlgili Yazılar

  Leave a reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  %d blogcu bunu beğendi: