Gribin Bazı İnsanları Neden Öldürücü Olduğu Bulundu

Gribin Bazı İnsanları Neden Öldürücü Olduğu Bulundu

Her yıl ağır gribe yakalanan kişi sayısı ayrıca gençlerin, çocukların ve yaşlıların genellikle en duyarlı gruplar olduğu düşünüldüğünde, bu grupta olanların ölüm sayısının fazla olması beklenir. Bu konuda en çarpıcı açıklama ise: New York Rockefeller Üniversitesi hekim Jean-Laurent Casanova, “Bu insanların yoğun bakım döneminden önce ölmüş olması gerekirdi” diyor.

Gribin Bazı İnsanları Neden Öldürücü Olduğu Bulundu

Doktorlar şiddetli gribe yakalananlar da ise bu risk gruplarında ki ölüm oranlarının aslında istatistiklerde hiçte abartılı bir yerde olmadığını anladı.

Gripten ölümlerin sebebini ise şöyle: Grip virüsüne karşı savunmaya geçmesi beklenen bir genin ,sakat bir mutasyona uğramış olduğu belirledi. Çalışma hatalı genler ölümcül gribi vakaları ve diğer öldürücü virüslerin bazı insanlar üzerinde ki ölümcül etkilerini bu şekilde açıklayabilir diye düşünülüyor.

IRF7 bağışıklık sisteminin kontrol anahtarlarının biri. İşte bu anahtar gende ki yanlış kodlama ölümlerin başlıca sebebi.

Kaynak*

Yazan: İ. Kaya

YouTube Kanalımız

Tükenmez Kalem (Altın Yazar) hakkında 286 makale
Bilim sever, bilim yazarı.

2 yorum

    • “Çalışma hatalı genler ölümcül gribi vakaları ve diğer öldürücü virüslerin bazı insanlar üzerinde ki ölümcül etkilerini bu şekilde açıklayabilir diye düşünülüyor.”

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*