Günün Kitap Önerisi: 30 Saniyede Teoriler

Günün Kitap Önerisi: 30 Saniyede Teoriler

Her Biri 30 Saniyede Açıklanmış Bilimdeki En Düşündürücü En Ufuk Açıcı 50 Teori

Editör: Paul Parsons

Kaos Teorisi, En Az Eylem İlkesi, Görelilik Teorisi mi? Oyun Teorisi ya da Moore Yasası mı? Evet, hepsinin ne anlama geldiğini biliyorsunuz. En azından hepsinin adını duydunuz. Ama bu bilim ve psikoloji teorileri hakkında herhangi bir akşam yemeğindeki tartışmalara katılacak veya bir dost sohbetinde zekânızla baş döndürecek kadar bilginiz var mı?

30 saniyede Teoriler, en önemli, en büyüleyici ve en ufuk açıcı 50 bilimsel teoriye devrimsel bir tutumla yaklaşıyor. Her biri kendi alanında uzman bilim insanlarını, “kıymetli” jargonlarını bir kenara bırakıp en karmaşık teorileri yarım dakikada açıklamaya davet ediyor; hem de iki sayfayı, yaklaşık üç yüz kelimeyi geçmeden, sadece ve sadece tek bir illüstrasyondan başka bir şey kullanmadan. 
Bilim ve psikoloji teorileri konusunda referans kitabı olan 30 saniyede Teoriler, size kafanızı kaşımaya harcayacağınız sürede önde gelen bilim insanlarımızın fikrini alma ve uyumlu evrenimize ilişkin kilit noktaları kavrama fırsatı sunuyor.

İster şöyle bir göz atın, ister baştan sona inceleyin, bilimdeki en düşündürücü 50 teoriyle tanışmak üzeresiniz. İyi eğlenceler!

30 Saniyede Teoriler” kitabının iki amacı var. Düzenli ve kademeli yaklaşımıyla, gerektiğinde başvurulabilecek mükemmel bir referans kitabı, minik bir kuramsal bilim ansiklopedisi olabilmek ve kitabı baştan sonra okuduğunuzda, bilim insanlarının doğanın nasıl işlediğine dair güncel düşünceleri hakkında mükemmel bir özete sahip olmanızı sağlamak.

İlk Baskı: 2021

Sayfa Sayısı: 160

Yayınevi: Carreta Yayınları

Tanıtımı Düzenleyen: Selim ÖZTEMEL

YouTube Kanalımız

Selim Öztemel (Platin Yazar) hakkında 1399 makale
Çılgın Fizikçiler ve Bilim İnsanları kurucusu, yazarı, YouTube kanalı editörü.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*