Günün Kitap Önerisi: Bugün Şimdiden Dün müdür?

Günün Kitap Önerisi: Bugün Şimdiden Dün müdür?

15 Soru Serisi 

Yazar: P. D. Baccalario, Federico Taddia, Bruno Maria 
Çevirmen: Bahar Ulukan

15 Soru Serisi 
15 soru, 15 cevap, 15 Kitap
Yeni nesil çocuklara yönelik muhteşem bir ansiklopedi serisi
 
En önemli konuları ve sorunları açık, basit ve eğlenceli bir dille anlatan bu serimiz sayesinde çocuklar, çevrelerindeki dünyaya ilişkin farkındalık kazanacak ve ekonomiden tarihe, teknolojiden iklime kadar çeşitli konularda uzmanlaşacaklar.

10 yaş ve üzeri için uygun olan bu serimiz sayesinde çocuklar, neredeyse farkında olmandan kendilerine sunulan temaların her birinin uzmanları haline gelecekler.

Ünlü yazar Pierdomenico Baccalario ve Federica Taddia’nın yanı sıra Torino Üniversitesi’nde Çağdaş Tarih derslersi veren Bruno Maida tarafından yazılan 15 soru serisinin 4. kitabı “Bugün Şimdiden Dün müdür?” sayesinde çocuklar, süper bir tarih uzmanı olacaklar!

Tarih ne işe yarar? Sıfır yılından önce ne vardı? Neden bu kadar çok harita var? Tarih neden bu kadar sıkıcıdır? Güç nedir?

Bu ve bunun gibi sorulara çocukların anlayabileceği dilden cevap veren 15 soru serisinin bu cildi ile çocuklar temel kavramları açık ve anlaşılır kelimeler, somut örnekler, birbirinden güzel çizimler, karikatürler ve bolca ironi ile öğrenecekler!

Kitapta aynı zamanda çocukların ilgisini çekecek ekstra sorular, cevaplar, bilgiler ve düşünme antrenmanları da bulmanız mümkün!

Alanında uzman kişilerin yardımlarıyla yazılan bu kitaplar sayesinde çocuklar, hem farklı konulara ilişkin derinlemesine bilgiye sahip olacak hem de bu sayede kendi ilgi alanlarını keşfedecekler.

İlk Baskı: Ekim 2022

Sayfa Sayısı: 144

Yayınevi: Odtü Yayıncılık

Tanıtımı Düzenleyen: Selim ÖZTEMEL

YouTube Kanalımız

Selim Öztemel (Platin Yazar) hakkında 1398 makale
Çılgın Fizikçiler ve Bilim İnsanları kurucusu, yazarı, YouTube kanalı editörü.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*