Günün Kitap Önerisi: Çarpıcı Detaylar

Günün Kitap Önerisi: Çarpıcı Detaylar

Bilimin Karanlık Tarafından Maceralar

Yazar: Erika Engelhaupt
Çevirmen: Erdem Bostan
Günün Kitap Önerisi: Çarpıcı Detaylar Bilimin Karanlık Tarafından Maceralar

Korkun! Çok Korkun!

Bir yandan elinizden atmak isteyeceğiniz, bir yandansa çılgın bir merakla elinizden bırakamayacağınız bir kitabı tutuyorsunuz şu an!

National Geographic’in popüler Çarpıcı Detaylar bloğunun yazarının bu kışkırtıcı anlatısı; muzip bir zekâ ve biraz da marazi merak ile bizi, en tuhaf ve en çılgın sorularımızı aydınlanacağı şaşırtıcı ve yeni bir gerçeklikte büyüleyici bir yolculuğa çıkarıyor.

Bedenlerimize ve evrenimize dair absürt gerçeklerin yanı sıra iğrenç, marazi ve tabu olan konuları cesurca araştıran ünlü bilim muhabiri Erika Engelhaupt için hiçbir konu sınırların dışında değil. Dünyanın en cani memelilerinden, kendini akla gelebilecek her türlü böceğe ısırtan araştırmacı biyologlara, yüzümüzde yaşayan akarlardan hayvanlar âlemindeki en iğrenç cinsel ilişkiye kadar; biyoloji, doğa, uzay, psikoloji gibi konuların genellikle görmezden gelinen ancak şaşırtıcı derecede cazibeli olan tüm yönlerini burada bulacaksınız.

Birinci sınıf habercilik, önde gelen bilim insanlarıyla röportajlar ve bol miktarda mizah içeren bu eğlenceli kitap, sormaktan korktuğunuz tüm soruları yanıtlıyor ve bilimin gerçek uygulamalarını tüm ihtişamıyla gözler önüne seriyor.

İlk Baskı: Mart 2022

Sayfa Sayısı: 336

Yayınevi: Beta Kitap

Tanıtımı Düzenleyen: Selim ÖZTEMEL

YouTube Kanalımız

Selim Öztemel (Platin Yazar) hakkında 1398 makale
Çılgın Fizikçiler ve Bilim İnsanları kurucusu, yazarı, YouTube kanalı editörü.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*