Günün Kitap Önerisi: Geleceğin Fiziği

2100 yılına kadar bilim insanlığın kaderini ve günlük yaşamımızı nasıl etkileyecek

Yazar: Michio Kaku
Çevirmen: Hüseyin Oymak, Yasemin Saraç Oymak
Günün Kitap Önerisi: Geleceğin Fiziği 2100 yılına kadar bilim insanlığın kaderini ve günlük yaşamımızı nasıl etkileyecek

New York Times’ın en çok satanlar listesindeki Olanaksızın Fiziği (Physics of the Future) kitabında, önümüzdeki yüzyılın baş döndürücü, kışkırtıcı ve neşelendirici bir görünümünü, geleceği laboratuarlarında şimdiden icat eden, dünyanın en iyi üç yüzden fazla bilim insanıyla yaptığı görüşmelere dayanarak bize anlatıyor. Sonuç, tıpta, bilgisayarlarda, yapay zekayada, nanoteknolojide, enerji üretiminde ve uzay yolculuğunda devam edegelen devrimsel gelişmelerin, en otoriter ve bilimsel olarak hatasız bir tasviri.

Michio Kaku, başından sonuna kadar, sert ve soğuk bilimsel prensipleri aydınlığa kavuşturuyor, belli başlı teknolojilerin büyüyebilme oranlarını, ne kadar ileriye gidebileceklerini ve onların nihai limitlerini ve risklerini sorguluyor. 2100’e giden yıllara heyecan uyandıran bir bakış fırlatmak için çok büyük miktarda bilgiyi bir araya getiren Geleceğin Fiziği, önümüzdeki yüz yılın nefes kesecek bilimsel devrimlerinin içine doğru heyacanlı, harikulade bir yolculuk sunuyor.

İlk Baskı: 2014

Sayfa Sayısı: 454

Yayınevi: Odtü Yayıncılık

Tanıtımı Düzenleyen: Selim ÖZTEMEL

YouTube Kanalımız

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here