Günün Kitap Önerisi: Stephen Hawking Gibi Düşünmek

Yazar: Daniel Smith
Çevirmen: Sevinç Seyla Tezcan
Günün Kitap Önerisi: Stephen Hawking Gibi Düşünmek

“Bir süper kahraman olmayı seçecek olsam Süpermen olurdum. Süpermen’de bende olmayan her şey var.” -Stephen Hawking-

Çığır açan çalışmalarıyla evrene bakış açımızı değiştiren dünyanın yaşayan en ünlü bilim insanlarından biri olan Stephen Hawking, birçok sebepten olağanüstüdür. Elden ayaktan düşüren bir hastalığa yakalanması, başarı için pes etmeden mücadele etmesine engel olmamıştır. Bilim dünyasına yaptığı katkıların yanı sıra, ne olursa olsun azmedildiği takdirde her şeyin başarılabileceğinin canlı kanıtı olarak tüm insanlığa örnek olmuştur.

Bu kitap, onun büyük zorlukları nasıl aştığını, şahsi problemlerini nasıl çözdüğünü, aleyhinde konuşanlara karşı nasıl mücadele ettiğini, evrenin kökenini nasıl araştırdığını hem kendi sözleri hem de kendisi hakkında söylenen sözler eşliğinde anlatıyor. Bu denli güçlü bir insanın verdiği yaşam ve başarı mücadelesine tanık olmak, size de onun gibi çok yönlü düşünebilmeyi ve hayata karşı dimdik durmayı öğretebilir.

Peki, siz Hawking’in öyküsüyle kendi yaşamınıza bambaşka bir gözle bakmaya hazır mısınız? Bu kitabı okuyarak kendinizle yüzleşin ve hayata daha sıkı tutunun!

İlk Baskı: 2017

Sayfa Sayısı: 224

Yayınevi: Pegasus Yayınları

Tanıtımı Düzenleyen: Selim ÖZTEMEL

YouTube Kanalımız

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here