Haftanın Kitap Önerisi: (Kozmos: Yeni Dünyalar)

Kozmos: Yeni Dünyalar

Carl Sagan’ın Eşi Ann Druyan’dan

Yazar: Ann Druyan

Çevirmen: Çağlar Yücel

Carl Sagan’ın muhteşem eseri olan ve insanlara bilimi sevdiren Kozmos’un (Comos) devamını eşi Ann Druyan kaldığı yerden yine aynı muhteşemlikle devam ettiriyor.

Astrofizikçi Neil deGrasse Tyson’ın sunmuş olduğu belgeselide oldukça çok sevilen bu kitap, 13 bölümlük belgeselden çok daha fazlasını size sunuyor.

Yine Neil deGrasse Tyson’ın sunmuş olduğu Kozmos: Bir Uzay Serüveni isimli belgesel, 181 ülkede gösterime girmiş ve Ann Druyan’a Emmy ve Peabody ödülleri kazandırmıştır. Ann Druyan şimdi de Kozmos: Yeni Dünyalar’la 14 milyarlık bu yolculukta daha güncel bilgilerle heyecan verici yolculuğa kaldığı yerden aynı hızla devam ediyor.

Bu kitap sizlere, en aşırı olayları, bilime adanmış hayatları ve en cesur soruların cevaplarını sunuyor. Ann Druyan bu olağan üstü eserinde gelecekte başımıza ne gibi felaketler gelebileceğini ya da bilime yatırım yaparak kozmosu nasıl keşfetebileceğimizi anlatıyor. Kitap bizlere bilim ve yüksek teknoloji ile keşfetmemizi bekleyen yakın ve uzak evreni bizlere sunuyor.

Yeni güncel bilgiler, harika resimler ve hiç anlatılmamış hikayeler ile dolu bu kitabı mutlaka okumanızı öneririz.

Neil deGrasse Tyson ve Ann Druyan

Ann Druyan Kimdir?

Ann Druyan 13 Haziran 1949)doğumlu bilim iletişim konusunda uzman Emmy ve Peabody ödüllü Amerikalı yazar, yapımcı ve yönetmendir. 1980 yapımı PBS belgesel dizisi Cosmos’un, sunuculuğunu yapan bilim insanı Carl Sagan ile 1981 yılında evlendi. 2014 devam filmi Cosmos: A Spacetime Odyssey ve yeni sezonu Cosmos: Possible Worlds’un yaratıcısı, yapımcısı ve yazarıdır. Her iki dizinin bölümlerini de kendisi yönetmiştir.

Hem Voyager 1 hem de Voyager 2 uzay araçlarına monte edilen altın diskleri yaratan NASA’nın Voyager Yıldızlararası Mesaj Projesi’nin kreatif direktörlüğünü yapmıştır. Carl Sagan ile bir çok projeyi birlikte oluşturmuşlardır.

Sayfa Sayısı: 384

İlk Baskı Yılı: 2020

Yayınevi: Beta Kids

Tanıtımı Yazan: Selim ÖZTEMEL

YouTube Kanalımız

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here