Hayatı Matrix Tadında Yaşayan Sineklerin İlginç Özellikleri

Bu acayip organizmaların ne kadar sinir bozucu olduğu konusunda hemfikirizdir. “Böyle acayip garip garip haller, davranışlar falan… Ne oluyoruz yahu… Uçuyorsan uç, konuyorsan kon, vızıldıyorsan ötede vızılda dibime dibime girme gayen ne… Ne istiyorsun…. Ben de hayatın silsilesinde yaşamaya çalışan bir garibanım. Birde, o el ayaklarını ovuşturmaları yok mu, sanki delirtmek için yeni sinsi planlar yapıyor. Seni sevmem için sebebler ver.

Hayatı Matrix Tadında Yaşayan Sineklerin İlginç Özellikleri

Gelin bu sebebleri birlikte keşfedelim. Araştırırken beni gerçekten çok şaşırttı. Eminim siz bilim takipçilerini de şaşırtacaktır: Onların komplike ve Matrix yaşantısı..

Ellerini Ayaklarını Ovuşturma Sebebleri

Onları rahatsız eden ve engelleyen artıklardan kurtulmak ve sinekler kıllarını belirli bir düzene sokarak ısıyı dağıtmak için yaparlar. Yani insanların duş aldıktan sonra hem temizlenip hem de serinlediği gibi onlarda ellerini ovuşturarak hem temizlenip hem serinlerler.

Yani sinsi planları yok.😊

Neden Kafalarını Temizlerler

Bu hareketlerinin altında ki sebeb ise: göz kapaklarının olmaması, yüzlerini temizlemek içindir.

Sineklerin en savunmasız olduğu zamanlar temizlik zamanlarıdır. Bizler sürekli kovaladığımızdan dolayı temizlikleri bir türlü tamamlanmaz ve bu süre yaklaşık 45dk sürebilir.

Dönüp Dolaşıp Nasıl Aynı Yere Konabiliyorlar

Üzgünüm bununla ilgili ben de yeterli kaynak bulamadım. Eğer bilen takipçilerimiz varsa bizlerle paylaşımlarını bekliyoruz.

Kulağımızın Dibinde Neden Vızıldarlar

Vücudumuzdan koni şeklinde tüyler halinde dışarı attığımız karbondioksite dişi sinekler sinyal verir. Karbondioksit, dişi sinekleri konak aramaya başlamaları için uyarır. Başka bir deyişle insanların başlarının etrafında uçuşuyor çünkü: en fazla karbondioksit bu bölgeden dışarı atılıyor. Sinekler bu nemli havanın içindeki suyu kullanma kabiliyetine sahiptir.

Nasıl Bu Kadar Hızlılar

Bir sineğin hızı saatte 8 km’dir. Bir sineğin beyni insan beyninden daha hızlıdır. Dolayısıyla sinekler çevrelerindeki her şeyi Matrix tadında, yavaş görürler. Zaman onlar için farklı işler. Gözleri ışığı aynı anda yakalayan binlerce alıcıya bölünmüştür. Aynı anda her yeri görebilirler. Arkalarını bile…

Bir sinek başının sağ ve sol taraflarında 4000’er ayrı bölme bulunan toplam 8000 bölmenin her birinde görüntüyü farklı açılardan gören birer mercek vardır. Sinek bir çiçeğe baktığında çiçeğin tüm görüntüsü sineğin sahip olduğu 8000 ayrı mercekte ayrı ayrı belirir. Ne acayip değil  mi?

BİLİMLEKALIN..  TEŞEKKÜRLER….

Yazan: Damla Buket TAŞ

Kaynak*

Kaynak**

Kaynak***

Kaynak****

Kaynak*****

YouTube Kanalımız

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here