Nikola Tesla: 3, 6, 9 Sayıları ve Evrenin Sırrı

Nikola Tesla: 3, 6, 9 Sayıları ve Evrenin Sırrı

Nikola Tesla birçok kişi tarafından bilindiği üzere kendi dönemine göre icat ettikleriyle ve zihin yapısıyla çağımızın çok ötesinde olan dahi bir mucittir ve bilim insanıdır. Dünya’daki teknolojik alt yapının %80’ninden fazlası Tesla’ nın icatlarına dayanmaktadır. Dahası Tesla bu icatlarının tasarımlarını fiiliyata dökmeden önce zihninde hologramlar oluşturup tasarlamıştır. Tesla aynı zamanda da evrenin sırrı ile fazlasıyla ilgilenen bir insandı ve evrenin sırrını çözebilmemiz için 3,6 ve 9 sayılarının gizeminin çözülmesi gerektiğine inanıyordu. Peki bu sayıların evrenin sırrının çözümü için ne gibi özellikleri var? Gelin hep beraber inceleyim.

Nikola Tesla 1898 yılında bir osilatör cihazı geliştirdi ve bu cihazı inşaat halindeki bir binada deneyip yapay deprem yaratmıştır. Bu cihazın işleyiş şekli şudur: Uyarılan her maddenin bir rezonansı vardır ve bu rezonans osilatör cihazıyla doğru bir frekansla arttılırsa o madde üzerinde yıkıcı bir etki oluşturur. Tesla’ nın bu cihazı icat etmesinin sebebi fay hattındaki bölgelerdeki enerjilerini bu cihaz sayesinde azaltarak daha büyük depremlere engel olmaktı. Bu olaydan kısa bir süre sonra Colorado’da art arda 3,6 ve 9 Eylül 1898 tarihlerinde 3 deprem daha meydana geldi. Ve Tesla’ da bunun üzerine o meşhur lafını söyledi:

” Eğer, 3 – 6 – 9 sayılarının görkemini bilseydiniz, o zaman evrenin kapılarını açacak  bir anahtarınız olurdu ”.Bu sözüyle Tesla bu sayılarla ilgili önemli bir gizemi açıklamaya çalışmıştır. Tesla aynı zamanda da Dünya’nın boğum sayılarını hesaplamış ve bu sayıların 3,6 ve 9 sayılarıyla bağlantılı olduğunu fark etmiştir. Tesla’ nın ilginç alışkanlarından birkaçı da 3’ün katları olan otel odalarının numaralarını seçmesi, bir binaya girmeden önce bir blok etrafında 3 defa dönmesi ve 18 peçete ile plakaları temizlemesiydi. Bizlere göre takıntılı bir davranış olarak görünsene de Tesla’ ya göre bu sayıların sadece kendisi için değil, herkes için önemli olduğunu düşünmekteydi. Ve bu düşüncesini şu meşhur sözüyle belli etmiştir ‘’ Fiziki olmayan bir olgu hakkında bilim yapılmaya başlanırsa,10 yıl içinde tüm asırlar boyunca yapılan gelişmeden daha fazla gelişme kaydedilecektir. Eğer evrenin sırlarını öğrenmek istiyorsanız; enerji, frekans ve titreşim kavramlarıyla düşünün.’’

Çarpma Göre Eşleme Tablosu Ve Tesla!

Map To MultiplicationGeçtiğimiz seneler içinde Phoenix Arizona’da antik eşyalar satan bir dükkan içinde Abe Zucca tarafından Nikola Tesla’ ya ait bir tablo çizimi bulundu. Bu tablo 3  6 9 sayılarının esrarengiz yapısını ortaya çıkartacağına inanılan tablo bir çok çözümsüz matematik probleminin de çözülebilmesi için yardımı olacağına inanılıyor.

Abe Zucca tablonun bir kopyasını çıkartarak matematikçilere bu tabloyu gösterir. Matematikçilerin yaptığı açıklamalar ise Nikola Tesla’ nın nasıl bir dahi olduğunu gösterir niteliktedir. Matematikçiler şu şekilde açıklama yapmıştır:

 

Oluşturulan diyagram çok sezgisel bir yapıya sahip. Sayıların hepsi 12 pozisyonlu spiral bir yapıya sahip. 12 ve 12 sayısının katları kompozit sistemin en yüksek seviyesidir. Dünyanın bir çok alışkanlıklarında da bu yüzden 12 sayısı kullanılır. Bir senenin 12 ay olması, 12 inç 1 ayak genişliği olması, Bir gün 24 saat ve günün yarısı 12 saat olması gibi birçok olayda gözlemlenebilir. 2, 3, 4, 6 gibi sayılar 12’ye bölünebilir. Yani daha kısa özetlemek gerekirse her 12 sayı için 4 asal sayı bulunmaktadır. Ortaya çıkan sonuçlar, Nikola Tesla’ nın 9 sayısının gizemini çözerek evrenin anahtarı sahibi olduğunu gösteriyor.

Yazan: Yasmina YEGE

Kaynak*

Kaynak: Nikola Tesla Gibi Düşünmek 

YouTube Kanalımız

Çılgın Fizikçiler (SEO Manager) hakkında 663 makale
Çılgın Fizikçiler ve Bilim İnsanları ekibi ve dışarıdan destek veren gönüllülerin yazıları.

2 yorum

  1. Nikola Tesla aslında bizlere 3 6 ve 9 sayısının dünyanın anahtarı olduğu söylerken zaten paylaştığımız resimde bir üçgen şekli yaparak piramitleri kontrol edip gizemi bulmanızı istemiştir zaten o gizemi bulanlar şuan dünyayı yönetiyor

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*