Platon Bir Gün Kolunda Bir Ornitorenkle Bara Girer

Felsefeyi Mizah Yoluyla Anlamak

Yazar: Daniel Klein, Thomas Cathert

Çevirmen: Algan Sezgintüredi

“Platon Bir Gün Kolunda Bir Ornitorenkle Bara Girer” mizah dolu bir felsefe kitabı.

Felsefenin zor ve ağır konularını espiriler ile eğlenceli bir şekilde aktarıldığı bu kitap, sizleri mizah dolu keyifli bir felsefe yolculuğuna çıkaracak. Eğer hazırsanız bir ağrı kesici hazırlayarak kitabı okumaya başlayabilirsiniz. Şimdiden mizah dolu okumalar.

Sayfa Sayısı: 200

Baskı Yılı: 2010

Yayınevi: Aylak Kitap

 

Nietzsche Öldü! Bir Hipopotam Olarak Yeniden Doğdu

Yaşam ve Ölümü Felsefespri Olarak Anlamak

Yazar: Daniel Klein, Thomas Cathert

Çevirmen: Algan Sezgintüredi

2010 yılının en çok satan kitaplarından “Platon Bir Gün Kolunda Bir Ornitorenkle Bera Girer” in yazarlarından yine aynı mizah dolu içeriği ile “Nietzsche Öldü! Bir Hipopotam Olarak Yeniden Doğdu”

Sizleri mizah yoluyla felsefesinin, teolojinin ve psikolojinin kıyılarında dolaştıran yeni bir kitap! Matrak filozoflarımız bu sefer yaşamı, ölümü ve ölümden sonrasını gülmekten öldüren bir dille bizlere aktarıyor. Kimler yok ki kitapta: Freud! Socrates! Marx! Buda! Woody Allen! Kierkegard! Spinoza! Schopenhauer! Camus! Nietzsche! Ve, tabi ki, Heidegger!

Yazarlar, ilk kitapta kaldığı yerden aynı hızda güldürerek düşündürmeye ve öretmeye devam ediyor. Felsefeye düşündüren içeriklere merakınız varsa ya da eğlenerek bir şeyler okumak istiyorum diyorsanız bu kitap tam size göre. Keyifli okumalar.

Sayfa Sayısı: 215

Baskı Yılı: 2015

Yayınevi: Aylak Kitap

 

Tanıtımı Yazan: Selim ÖZTEMEL

YouTube Kanalımız

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here