Sümerlilere Göre Tanrılar Nereden, Neden, Ne zaman Geldiler?

Sümerlilere Göre Tanrılar Nereden, Neden, Ne zaman Geldiler?

Sümerlilere Göre Tanrılar Nereden, Neden, Ne zaman Geldiler? İnsan Irkına Ne Gibi Katkıları Oldu?

Öncelikle bu tarz tanrı hikayelerinin çoğu mitolojide vardır. Bundan dolayı benzerlikler gözükebilir.

İlk sorumuz nereden ve neden geldiler?

Annunakiler (Tanrı grubunun adı) kendi gezegenleri olan Nibiru’da yaşıyorlardı. Nibiru gezegeni Apsu(Güneş) etrafında uzun bir yörüngeye sahipti. Bundan dolayı özel bir atmosferi vardı. Zamanla gezegendeki Annunakiler kabile ,boy ve uluslar oluşturmaya başladılar. Burada iki tane ulusumuz var. Kuzey Ulusu ve Güney Ulusu. Güney ulusu Kuzey ulusuna karşı silahlanmıştı. Bundan dolayı büyük bir savaş meydana gelmişti. O savaş sırasında atılan füzeler atmosfer de büyük bir delik oluşturdu. Nibirudaki bilim insanları atmosferi altının düzeltebileceğini söylediler. Nibiruda yeterli altın yoktu. Bundan dolayı altın zengini olan Dünyaya geldiler. Sümer tarzı medeniyette tanrılara altın hediye olayı buraya dayanıyor işte. Gezegenimizi inceleyen Annunakiler uranyumu fark ettiler. Tabletlerde ise uranyuma mavi zehirli taş denirdi. Toparlamak gerekirse Dünyaya geliş amaçları atmosferlerini düzeltmek için altın bulmaktı.

İkinci sorumuz ne zaman geldiler?

Sümer tabletlerine göre her 3600 yılda bir dünyamızı ziyaret ediyorlar. Yazının icadından beri düz hesap 2 kere gelmişlerdir.

Sümerlilere Göre Tanrılar Nereden, Neden, Ne zaman Geldiler?

Üçüncü sorumuz İnsan ırkına ne gibi katkıları bulundu?

Bildiğiniz üzere gezegenimize altın için gelmişlerdi. Bu altını çıkarmak ve Nibiru ya götürmek biraz zahmetli bir iş idi. Gezegenlerinde bu kadar teknoloji olmasına rağmen burada köle gibi çalışıyorlardı. Zaman ile homurdanmalar baş gösterdi. Çoğu Annunaki isyan etti. İsyan sebepleri ise bu kadar gelişmiş teknolojimiz olmasına rağmen neden biz burada köle gibi çalışıyoruz. Bu konu hakkında çözüm aranıyordu. Afrika’nın kuzey bölgelerinde bir canlı fark ettiler. Bu canlı insanın en ilkel haliydi. Bu durum Enki’nin (Su ve Bilgelik Tanrısı) ilgisini çok çekmişti. Enki bir biyolog idi. İlkel insanı aldı ve deneylere başladı. Uzun uğraşlar sonucu bir tür elde etti. Bu tür ise homo sapien yani biz insanlardı.

Bu nasıl olmuştu peki. Enki Annunakilerin dölleri ile ilkel insan döllerini karıştırmıştı. Bunun sonucunda günümüz düşünebilen insanı ortaya çıktı. İnsanları yaratmalarının amacı madenlerde köle olarak kullanmaktı. Uzun bir süre ırkımız Annunakiler tarafından köle olarak kullanıldı. Bu köleliğin sonucunda insanda karlı çıkmıştı .Annunakiler den bir sürü şey öğrenmişti. Annunakiler atmosferlerini düzeltecek kadar madeni aldıktan sonra 3600 yıl sonra geleceğiz diyerek gittiler.

Kaynak: Sümer tabletleri (1 ve 2)

Kaynak**

YouTube Kanalımız

Çılgın Fizikçiler (SEO Manager) hakkında 663 makale
Çılgın Fizikçiler ve Bilim İnsanları ekibi ve dışarıdan destek veren gönüllülerin yazıları.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*